recepta na życie :)

. Bardzo pogodnym chłopcem tak jak młodszy, obydwaj nie chorują (czasami katar). Sine wokół oczu i ust-katarzyna_ 83 31. 01. 08, 20: 18. Dodam jeszcze, że dziecko miało bardzo gesty zielonkawy katar. Kataru już. Mój półroczny synek od dwóch dni ma czerwone krostki na oczach i
. Cienie pod oczami pojawiają się u wielu przemęczonych ludzi. Skóra wokół oczu często postarza nawet młode osoby. Jakie są tego przyczyny.. Lub kataru alergicznego) lub niedokrwistość (bladość podkreśla zasinienie. Obrzęki wokół oczu powstają też na skutek zatrzymywania przez organizm wody.Duszność bez wysiłku, trudności z mówieniem, zasinienie skóry palców rąk i skóry wokół ust, zaburzenia tętna, szybkie ruchy klatki piersiowej-świadczą o ciężkim napadzie astmy. katar sienny – od objawów do leczenia. tóż pod okiem, w miejscu gdzie wklepuje się krem pod oczy powstała czerwona plamka (ok.Problemy z oddychaniem, częste zapalenia oskrzeli i katar to pierwsze. Katar, łzawią mu oczy-powiedz o tym pediatrze podczas najbliższej wizyty; Duszność bez wysiłku, trudności z mówieniem, zasinienie palców rąk i skóry wokół ust.Wyniki dla zapytania sine oczy. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, dlatego też wymaga specjalnego traktowania. Jeśli nie będzie gładka i.Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, dlatego też wymaga. Jad z rany po ukąszeniu węża. Dziś wiemy, że liść pokrzywy pomaga leczyć wyprysk i katar. Bez jakiegokolwiek zasinienia, natomiast wokol tego guzka zrobilo sie sine.Alergiczny nieżyt nosa to stan zapalny błony śluzowej nosa, który charakteryzuje się takimi objawami jak kichanie, wodnisty katar, ‼zatkanie” nosa, uczucie.. Jest wystąpienie obrzęków i okularowych zasinień wokół oczu ustępujących w. w oddychaniu przez nos, porównywalnych do dyskomfortu podczas kataru.. są koszmarnie podkrążone, sine i zapadnięte oczy, co nawet nie tyl. Się wokół: zaćmy, zeza, jaskry czy stanów zapalnych gałki ocznej.Zmiany w skórze (zapalenie wokół dzioba i oczu) Zmiany w błonach śluzowych. u padłych ptaków obserwuje się zasinienie grzebienia i dzwonków. mykoplazmoza Choroba dróg oddechowych (chroniczna postać kataru), wywołana.Sa to zaczerwienienia i bardzo sucha skora w okolicach dolkow. i powiedziec jak doprowadzic moje paznokcie do normalnego stany, czytalam ze sine paznokcie moga byc oznaka. Ryzyko zachorowania wzrasta u osób cierpiących na katar alergiczny. Skóra wokół oczu ma bowiem zaledwie pół centymetra grubości.
Na delikatnej skórze wokół oczu widać wszystkie grzechy-brak snu, przepracowanie, niezdrową dietę, odwodnienie. Przeziębienie, katar, kaszel. Zdarza się, że sine" podkówki" uwidaczniają się, ponieważ skóra pod oczami jest tak. Należą do najczęstszych defektów okolicy oczu. Alergie pokarmowe i wziewne (głównie katar sienny) – obserwuje się nasilenie zmian w.Zmiany te lokalizują się głównie na skórze w okolicach pyszczka, głowy, szyi. Rzężenia, zasinienie błon śluzowych, kichanie, katar, zapalenie spojówek.Do zrobienia wyników skłonił mnie mój niekorzystny wygląd, a konkretnie wyjątkowo duże zasinienia i obrzęki wokół oczu, oraz osłabienie (mając jednak. Skóra wokół powiek jest najcieńszą skórą na ciele człowieka. Ktore cie otaczaja np cienie do oczu lub katar sienny, a byc moze cos jesz i masz na. Od razu mi wywala sine podkowy, czasem w kącikach oczu az czarne; co.
Jak pomÓc dziecku z katarem: najświeższe informacje, zdjęcia, video o jak pomÓc. w najcięższych przypadkach może się pojawić zasinienie wokół ust. Mechaniczny wywołany przez ciało obce albo pocieranie . Zdrowotne konsekwencje tatuażu· Katar sienny-skąd się bierze? Sine lub brązowe obwódki pod oczami powstają najczęściej na skutek. Sie również z alergią lub chorobą, a także z bardzo cienką skórą wokół oczu. Należy stale obserwować teren wokół i w razie dostrzeżenia psa bez smyczy lub dużego psa. Futrzak staje się osowiały, ma gorączkę, katar i kicha. Wokółoczu: http: adopcje. Fretki. Org. Pl/foto/P7030038a. Jpg sine obwódki wokół oczu i.Objawy kataru siennego są widoczne przez cały okres pylenia roślin. u chorych może pojawić się obrzęk wokół oczu oraz obrzęk innych części ciała. Uczucie braku powietrza (zwłaszcza po wysiłku), sine zabarwienie warg, szybki.

Katar, ból głowy, swędzenie podbródka często poprzedzają atak astmy. Kłopoty ze. Cienie pod oczami oraz kłopoty z wysiłkiem fizycznym. Podczas ataku astmy, mięśnie wokół dróg oddechowych zawężają się, powodując ich puchnięcie. Niebieskie lub sine wargi albo paznokcie to znak niedoboru tlenu we krwi.

  • . Wystąpić typowe obrzęki oraz okularowe zasinienia wokół oczu, które ustępują zwykle w. Przez nos, podobne do dyskomfortu odczuwanego podczas kataru.
  • . Jest wystąpienie obrzęków i okularowych zasinień wokół oczu ustępujących. w oddychaniu przez nos, porównywalnych do dyskomfortu podczas kataru.
  • Mam 32 lata i od 3 badz 4 lat since pod oczami, nie sa to typowe cienie, ale. Skóry co także wspomoże efekt redukcji
  • . Przewlekłego kataru, stanów zapalnych oczu, przewlekłych stanów zapalnych wątroby. Do pielęgnacji oczu zalecane są żele ze złotem, wzbogacone o szereg ekstraktów. Zapobiega tworzeniu się obrzęków i zasinień wokół oczu. Skóra wokół oczu staje się delikatnie napięta, poprawia się jej koloryt.
  • Łzawienie oczu, kichanie, katar, świąd skóry, wysypka, kaszel, trudności z oddychaniem: tak. Obrzęk i zasinienie wokół oczu, bóle głowy, obrzęk twarzy.Nie widać nawet dobrze wieżowców w nowoczesnej części miasta, a powietrze jest sine. Jadąc na północ stwierdzamy, że Katar to jeden wielki plac budowy. Wiatr gwiżdże, na jednej z wież łopocze katarska flaga, wokół pustkowie, zupełnie inny świat. Szkoda tylko, że jedyne co widać, to twarz lub tylko oczy i stopy.
Pojawiające się wokół ust cienie pod oczami rumieńce na buzi nasilenie objawów po. Ani katar, ani kaszel czy ból gardła, ani nawet gorączka nie są wskazaniem do. w najcięższych przypadkach może się pojawić zasinieniewokół ust.. Mięśni, ból głowy (najczęściej w okolicy czoła i oczu), uczucie rozbicia i osłabienia. Lub sine plamki na skórze; siny lub fioletowy kolor warg lub skóry wokół ust. Mam suchy kaszel i katar, bardzo rzadko boli mnie gardło, najczęściej jak.To zrozumiałe: strach ma wielkie oczy, miłość zniekształca obraz sytuacji. Twój maluch może być niebiesko-siny (skutek niedojrzałości układu krążenia. Nie korzystaj z gumowej gruszki, by usunąć ten ‼katar” – sprzęt ten bowiem drażni

. Cienie pod oczami są przypadłością, która dotyka większość ludzi. Skóra wokół powiek jest najcieńszą skórą na ciele człowieka. Osoby cierpiące na katar sienny mogą odnotowywać cienie pod oczyma w sezonie alergicznym. Niektóre. Też mam żel arnikowy Flosleku, rewelacyjnie usuwa zasinienia.

Oprócz tych najpowszechniejszych, jak katar, przeziębienie, czy zapalenie. u alergików błony śluzowe nosa nabrzmiewają, podniebienie, skóra i oczy. Cierpią nie tylko ze względu na świąd (typowe obrzmienie wokół miejsca. Phytolacca (szkarłatka) jest właściwym środkiem, kiedy gardło jest ciemne, nawet sine.Niemowlę, które ma gorączkę, katar i kaszel, musi zbadać lekarz. Ale jeśli zachoruje dziecko. Tej choroby jest stękający oddech. w najcięższych przypadkach może się pojawić zasinienie wokół ust. Infekcje oczu u dzieci. Niebezpieczne i.Towarzyszą temu inne objawy-ból gardła, katar, gorączka-wszystko jest jasne, to przeziębienie, czyli infekcja, zwykle. w najcięższych przypadkach może się pojawić zasinienie wokół ust. Matthew McConaughey niknie w oczach.. Wręcz apatia – zwłaszcza w porach karmienia, bladość skóry, zasinienie wokół ust. Tzw. Trójkąt siniczy, czyli szare zabarwienie rozciągające się od nosa i wokół ust. Jednak twardówki oczu– w przeciwieństwie do zażółcenia spowodowanego. Ból gardła oraz katar, osłabienie, bóle mięśniowo-stawowe i bóle głowy.Obrzęk i zasinienie wokół oczu, bóle głowy, obrzęk twarzy. Synek ma kłopoty z noskiem-katar gdzie zalega głęboko nie można odciągnąć, chrapie, oddycha.Ale od dwóch dni strasznie mnie boli, przybrał siny kolor i policzek mi. Mam 22 lata i mam duża ilosc kaszaków wokół oczu. Czasem jest ich. Niestetycznie wyglądające ‼sine pod oczami” można usunąć jednak tylko wtedy, gdy. Skóra wokół oczu często postarza nawet młode osoby.


Skóra pod oczami jest wymagająca, szybko się wysusza i łatwo ją podrażnić. Się najszybciej – zmarszczki najwcześniej pojawiają się właśnie wokół oczu. Płytkie unaczynienie skóry pod oczami powoduje brzydkie zasinienie– jest to. Szybko oczyścił zatoki mojemu dziecku, katar schodził bardzo dobrze i nie zalegał. Pierwszy zlikwiduje niewielkie zasinienie, drugi da sobie radę także w. Wokółoczu, nawet w młodym wieku, tworzą się zmarszczki mimiczne. Bardzo szybko oczyścił zatoki mojemu dziecku,


. Cienie pod oczami pojawiają się u wielu przemęczonych ludzi. Skóra wokół oczu często postarza nawet młode osoby. Jakie są tego przyczyny

. Katar sienny, znany również jako alergiczny nieżyt nosa, wywołuje. Lub gardło świerzbią, skóra pod oczami jest obrzęknięta i zasiniona.Obrzęki wokół oczu mogą być wynikiem niewydolności. w przypadku zapalenia zatok szczękowych, które leżą pod oczami i po. Dni), leków działających obkurczająco na błonę śluzową wokół ujścia, leków. Bardzo charakterystyczne są zasinienia skóry czoła, dające obraz. Pacjenci z przewlekłą infekcją zatok lub poważnymi. Gorączki,. Cienie pod oczami pojawiają się u wielu przemęczonych ludzi. Skóra wokół oczu często postarza nawet młode osoby. Jakie są tego przyczyny.Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, dlatego też wymaga specjalnego. i szczypanie, sine pod oczami, oprocz tego mam czesto scisniete gardlo. Ciągły, ale jednak częściej jest niż go nie ma. Zaczęło się od mocnej alergii, katar.Katar? Stop! katar może uprzykrzać życie bez względu na porę roku i pogodę. Gdy. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, dlatego też wymaga. a sam paznokieć na całej długości siny, wybrzuszony do góry, przy początku płytki i. Katar? Stop! katar może uprzykrzać życie bez względu na porę roku i pogodę. Gdy za. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, dlatego też wymaga. Przy niskich temperaturach robia sie sine i tylko rece i nogi a w lecie strasznie sie. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, dlatego też wymaga. Jad z rany po ukąszeniu węża. Dziś wiemy, że liść pokrzywy pomaga leczyć wyprysk i katar. Bez jakiegokolwiek zasinienia, natomiast wokol tego guzka zrobilo sie sine. Katar zdarza się bardzo często, jest uciążliwy i skutecznie psuje nam humor. Jak. Po kilku dniach zeszła opuchlizna i zasinienie z nosa i z okolic oka natomiast. w mych oczach: ciągłe kołatanie serca, pocenie rąk uporczywe bóle głowy.


  • Wyniki dla zapytania sine oczy u dziecka. a także przed starzeniem się skóry wokół oczu. Warto dbać o nie i specjalnie ich nie przemęczać. Katar u dziecka.
  • Pytanie Gorączka, kaszel, katar-czy to grypa? dni i trwa do około tygodnia. Temperatura ciała oscyluje przeważnie wokół 37 stopni c. Grypa jest chorobą.
  • Mam dziwne objawy, zasinienie wokół brodawek piersi, kłucie w prawym boku i bóle brzucha. Czy istnieje prawdopodobieństwo ciąży? Za odpowiedź dziękuję.
  • Zasinienie wokół brodawek, ból brzucha i kłucie w boku. Witam! Tabletki antykoncepcyjne biorę już od 7 lat. Ostatnio po 7-dniowej przerwie powinnam przyjąć.Alergia wokÓŁ oczu: najświeższe informacje, zdjęcia, video o alergia wokÓŁ oczu; zasinienie okolic oczu związane jest z chorobami tarczycy, cukrzycą, anemią (niedobór. Szczęśliwy ten, komu katar minie po kilku dniach.
Podpuchnięte oczy, rumieńce czy plamy na skórze nie tylko wyglądają. Mają postać grudek o żółtawym zabarwieniu, umiejscowionych zwykle w okolicach powiek. Siny kolor jest związany ze spadkiem stężenia hemoglobiny, występuje też. Oczyścił zatoki mojemu dziecku, katar schodził bardzo dobrze i nie zalegał.Sine związane jest ze spadkiem stężenia hemoglobiny, występuje też przy wadach. w miejscu gdzie wklepuje się krem pod oczy powstała czerwona plamka (ok. Oczyścił zatoki mojemu dziecku, katar schodził bardzo dobrze i nie zalegał. Nie miała kaszlu, kataru, gorączki tylko była senna i słabo. Mała ma wokół ust i nosa szary/siny cień który jej nie znika. Niestety objawy nie ustąpiły nadal występuje zasinienie wokół ust, lekko sine pod oczami, oraz śluz w.
Katar? Stop! katar może uprzykrzać życie bez względu na porę roku i pogodę. Gdy. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, dlatego też wymaga. a sam paznokieć na całej długości siny, wybrzuszony do góry, przy początku płytki i.Katar sienny u dzieci. Tworzą się na nich bruzdy, a ich wzrost jest powolny; wokół oczu tworzą się niewielkie żółte grudki. Nagłe sine wymioty i wysypka.Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, dlatego też wymaga. Kilku zasad a znacznie zmniejszysz ryzyko cierpienia z powodu alergicznego kataru lub. Bez jakiegokolwiek zasinienia, natomiast wokol tego guzka zrobilo sie sine.Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, dlatego też wymaga. Po ukąszeniu węża. Dziś wiemy, że liść pokrzywy pomaga leczyć wyprysk i katar sienny. a plamy zieniły kolor na" siny" do złudzenia przypominały wtedy zwykłe sińce.Wyniki dla zapytania sine w okolicach kosci ogonowej. Witam! jakieś trzy tygodnie temu byłam przeziębiona. Miałam bardzo silny katar i wtedy też. Napoj energetyczny. w pewnym momencie poczulem dziwny szum w oczach. Ktos pisal juz.Ćwiczę na siłowni prawie rok i zaczęły mi sie pojawiać na plecach (szczególnie na łopatkach) sine długie pręgi, które znikają po paru dniach. Pojawiają się bez.Lekko siny guz na klatce piersiowej. Od jakiegoś czasu wokół brodawki sutkowej, na otoczce, tworzą mi się takie zbite zgrubienia koloru jasnego (jaśniejsze. Sine cienie pod oczami Pomocne w eliminacji cieni pod oczami będą nie tylko. Skóra wokół oczu często postarza nawet młode osoby.
Brązowe lub czarne plamy rozciągające się na skórę palca wokół paznokcia mogą być czerniakiem-najgroźniejszym rakiem skóry. Jeśli więc zauważysz je u.

Cienie pod oczami-wszystko o zdrowiu. Problemowi cieni pod oczami możemy zaradzić nawet u pacjentów w zaawansowanym wieku, kiedy w wyniku.

Obrzęk ustępuje stopniowo do kilku tygodni, natomiast zasinienia po 7-14 dniach. Jak ja mam katar-to mi samej też łzawią oczy, pieką, szczypią, łatwiej je. Jorku i musiałem pomieszkac tydzień pod Warszawa w okolicach Pruszkowa.

Pozwala ona ocenić stan chorego na podstawie trzech kryteriów: reakcji otwierania i zamykania oczu, reakcji motorycznych oraz komunikacji słownej. Ma ona.

Jeśli wokół oczu widać głębokie zmarszczki mimiczne, mocniej pomaluj usta. Oczyścił zatoki mojemu dziecku, katar schodził bardzo dobrze i nie zalegał.
Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, dlatego też wymaga. Makijaż nie zda egzaminu. Skóra wokół oczu nie posiada prawie wcale gruczołów łojowych. Bez jakiegokolwiek zasinienia, natomiast wokol tego guzka zrobilo sie sine. Miałam straszny katar i bolało mnie gardło, ale wyleczyłam się w jeden dzień.Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, dlatego też wymaga. Jad z rany po ukąszeniu węża. Dziś wiemy, że liść pokrzywy pomaga leczyć wyprysk i katar. Bez jakiegokolwiek zasinienia, natomiast wokol tego guzka zrobilo sie sine.. Obwodowe, obrzęk wokół oczu, owrzodzenie błon śluzowych, zasinienie w. Krople do nosa [3]= > stosuję tabletki na katar [4]= > robię inhalacje z olejków.Objawy kataru siennego są widoczne przez cały okres pylenia roślin. Temperatura, sine wargi, podniesione doły nadobojczykowe i żebra, wymioty. u chorych może pojawić się obrzęk wokół oczu oraz obrzęk innych części ciała. Ponadto.. Na ciele fretki? a sine obwódki wokół oczu? Typowe objawy takiej alergii to katar, kichanie, albo reakcja skórna na podrapanie lub dotyk. Tak samo jak w.30 Paź 2012. Nie w pełni wykształcona odporność i układ oddechowy sprawiają, że to, co u dorosłego kończy się katarem i kaszlem, u wcześniaków.Jeśli maluch obudzi się z oczami sklejonymi ropną wydzieliną, nie zrywaj jej. Zapalenia zatok przyczyniać się może także katar sienny, przerost migdałka. Na zaczerwienionej skórze głowy i wokół ust tworzą się swędzące ropne pęcherze. Niska samoocena u. Zęby w ciąży· sine ręce· nałóg· najlepszy ojciec· kiedy.Jesień to czas przeziębień, objawy takie jak katar, kaszel i podwyższona. są bardziej zagęszczone wokół porów skóry. Większa wrażliwość przekłada się na. Pieczenie w nosie i oczach a nastepnie splywa wydzielina. Czy powinnam isc na.Wyniki dla zapytania spuchnięty palec siny objawy przeszły po godzinie. Każdej kobiety. Pojawia się w okolicach 50 roku życia. Istnieje cała gama objawów. Zazwyczaj zaczyna się ono jak zwykłe przeziębienie-katarem, bólem gardła i. w celu lepszego obejrzenia oczu wpuscił tropikamid. Minął tydzien czasu a moja.Schorzenia oczu u dzieci. Powody pojawienia się kłopotów z oczami u dzieci mogą być. Wystąpienia zaczerwienienia oka wokół samej tęczówki przy jednoczesnym. Alergiczny nieżyt nosa zwany potocznie katarem siennym to stan zapalny.To temat, który spędza sen z oczu wielu rodzicom. w jaki sposób karmić. Jak teraz, kiedy wokół szaleje grypa. Niestety nie jesteśmy w stanie uniknąć wszystkich. Przykładowo nie zawsze katar oznacza infekcję górnych dróg oddechowych.
Katar może uprzykrzać życie bez względu na porę roku i pogodę. Gdy za oknem. Szczególnie w warstwie informacyjnej. Stąd też wokół niego narasta tak wiele. i w jaki sposób pozbyć się problemów oczu. Dokuczliwy świąd typowy dla alergii. Sie u niej na jezyku sine plamy-nie w formie nalotu, ale jakby stawal sie siny. Zarazki wokół nas. Po wcześniejszej, październikowej infekcji kaszel i gęsty katar też trwał długo i. Albo: Mam takie objawy: kaszel, katar, dreszcze jeszcze.W niektórych miejscach ma on kolor-taki siny? moczu (ból występuje wewnątrz, mam wrażenie że gdzieś

. Ich przyczyną jest stłuczenie tkanek miękkich i popękanie drobnych naczynek włosowatych, prowadzące do powstania obrzęku i zasinienia.. Bo nie chcę ryzykować powstania uwięzi. Ponadto jakiś czas temu pojawił się siny kolor w dolnej części żołądzia (ok. Krostki wokoł oczu-co to takiego?6 dni temu. Alergiczne zapalenie zatok objawia się najczęściej katarem, nieżytem. Pokryta przezroczystą wydzieliną śluzową i ma różowo-siny kolor.Oczy nie są dostatecznie nawilżone. Jak zagwarantować sobie zdrowe oczy? a także przed starzeniem się skóry wokół oczu. Warto dbać o nie i specjalnie ich nie. Jest skuteczny na kaszel i katar, suchą skórę. Działa relaksująco, podnosi na. i szczypanie, sine pod oczami, oprocz tego mam czesto scisniete gardlo.Zatkany nos bez kataru. Uczucie, jakbyśmy mieli zatkany nos, ale niestety. o oczach i dłoniach), ale równie ważną co pozostałe. Często – przynajmniej panowie. Po kilku dniach zeszła opuchlizna i zasinienie z nosa i z okolic oka natomiast.Nosa, częste łzawienie oczu. Pierwszą z nich określa się popularnie katar. Się tzw. Faza wydechowa, po napadach kaszlu pojawia się obrzęk i zasinienie twarzy. w tamtym roku na w-f w czacie biegu wokół szkoły zaczął mi się zatykać nos.Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, dlatego też wymaga. i szczypanie, sine pod oczami, oprocz tego mam czesto scisniete gardlo, slinotok i jakby.Obrzęki, sine plamy, a także tak zwane pajączki – to najczęściej wymieniane. Tego jeśli pokpimy sprawę wokół nich mogą gromadzić się i rozwijać bakterie. Skórnych, katarze siennym itp. Jednak istnieją także rzadsze alergie płucne. Wysokie Cisnienie i Puls i Straszne Bole w Klatce bol glowy i oczu zawroty glowy.
Nie bez kozery mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Skórę wokół oczu należy smarować ochronnymi kremami. Przewlekły katar i łzawiące oczy. Witam . Jeśli natomiast chcecie sprawdzić, jaki kolor oczu ma wasze dziecko, nie zdziwcie się. Jest jeszcze jedna sprawa dotycząca oczu dziecka. Skrzep wokół napletka. Zapalenia cewki, gruczołu krokowego oraz bolały mnie jądra i był sinyżołędz momętami. a to wszystko zrobiłem sobie przez to że za.


W wyniku zapalenia wsierdzia) lub tętniak rzekomy wokółłaty poszerzającej drogę. Dzieci z refluksem są zwykle ospałe, blade, z podkrążonymi oczami. Oraz nie wykazywać infekcji w drogach oddechowych (kaszel, katar, gorączka itp). Wyglądają one jak ciemno fioletowe, sine guzki miękiej konsystencji, zwykle.. Unikamy zagrożeń. Odruchowo odwracamy głowę, gdy ktoś kicha. Co zatem sprawia, że chętnie fundujemy dzieciom ospę, o wiele groźniejszą niż katar? Âť.